Chelsea Bucuresti – grupa 2003, antrenor Neacsu Viorel – a intalnit astazi pe  terenul “TONI  DOBOS” pe  M.ELIADE  in etapa a 5 a Campionatului Municipiului Bucuresti pierzand in fata acestora cu 1-3. Pentru noi a marcat  Lupoaie Bogdan.

Meci disputat inca de la inceput in proportii inegale, in dezavantajul echipei noastre, noi fiind nevoiti sa incepem meciul cu  doi jucatori de 2005  in conditiile in care au lipsit din lot multi jucatori de baza.

Insa si asa echipa noastra a jucat bine desi a intilnit un adversar puternic care a si deschis scorul destul de repede,in minutul 4. Nu dupa mult timp insa, Lupoaie Bogdan prinde cadrul portii cu un sut plasat si egaleaza la 1.

Cei de la Eliade insa reusesc sa se desprinda si inchid jocul pe final de partida  cu un gol in ultimul minut. Meciul s-a terminat 3 – 1 cu un plus pentru jucatorii nostri in ceea ce priveste jocul practicat si ambitia de care au dat dovada in fata unui adversar net superior  din punct de vedere fizic.

De remarcat si jocul lui Cretu Radu, care putea marca si el pe final dar bara s-a opus, un jucator care creste in valoare si a devenit in scurt timp un jucator indispensabil pentru echipa.