Clubul Chelsea Bucuresti invita copiii din cadrul gradinitei/scolii dumneavoastra sa participe in cadrul unei competii inedite, dominate de joaca si buna dispozitie. Turneele noastre organizate anterior ne recomanda in acest sens.

DATA COMPETITIEI – 20/27 mai, 3/10/17 iunie 2012

Contact organizator competitie:  begin_of_the_skype_highlighting

Marian Sultana tel 0744.611.610 / 0720.983.393

Costuri competitie:

Fiind o campanie de promovare a clubului nostru in randul copiilor, nu exista taxa de participare. In eventualitatea in care sunt gradinite/scoli care doresc sa isi pregateasca copiii in vederea castigarii acestei competitii antrenorii si baza va stau la dispozitie, dupa un program stabilit de comun acord in functie de programul clubului. Taxa individuala este de 150 Ron / luna/ taxa fotbal 12 antrenamente/luna sau 3/antrenamente saptamana.
Pentru copiii care doresc sa se legitimeze ca membrii in cadrul clubului nostru, taxa lunara se pastreaza si devine taxa de membru, avand astfel acces si la un antrenament saptamanal in cadrul sectiei Karate Traditional.

LIMITA ANUNTARII PARTICIPARII: Fiecare zi de JOI premegartoare evenimentului (ex. Daca se participa duminica 27 mai, va rugam anuntati pana Joi 24 Mai, pana  la ora 18.00)

Formatul turneului

Participarea se limiteaza numai la copii nascuti intre anii 2004 – 2008, atat fete cat si baieti dupa urmatorul format.

Grupa Numar copii per echipa Format de joc Durata jocului Dimensiunea minge
2004 12 6 contra 6 20 minute per repriza 4
2005 -2006 10 5 v 5 20 minute per repriza 4
2007-2008 8 4 v 4 15 minute repriza 3

Nu se va aplica regula jocului  la off-side iar copiii din categoria 2007 –  2008 nu vor avea limite de teren

in exercitarea abilitatilor. In eventualitatea in care vor fi  doar cativa participanti vom practica jocuri de indemanare personala si de fun.

Echipe eligibile:

Sunt acceptati toti copiii indiferent de abilitatile sale personale in domeniu de fotbal precum si fratii ori prietenii acestora care doresc sa participe la un eveniment dominat de miscare si voie buna, in cadrul unui club ce promoveaza educatia prin sport.

Premii si suvenire
Echipa castigatoare va primi un trofeu. Fiecare copil va primi diploma de participare. In plus, copiii care dovedesc abilitati exceptionale sau doresc sa-si imbunatateasca calitatile vor primi un premiu special din partea clubului nostru – timp de o luna participarea sa la cursuri va fi gratis.