Chelsea Bucuresti organizeaza incepand cu luna martie 2012 un nou eveniment marathon de promovare a fotbalului si al educatiei prin sport. Proiectul „Social Football cu Chelsea Bucuresti” se adreseaza copiilor nascuti in perioada 2000-2008, de la gradinite si scoli din Bucuresti si va fi derulat in perioada martie – iunie urmand a fi reluat in luna septembrie odata cu inceperea anului scolar.

Pentru a materializa acest proiect, este necesar ca gradinitele si scolile interesate:

  • sa primeasca echipele noastre de fotbal sa sustina jocuri demonstrative in locatia gradinitelor/scolilor;
  • sa promoveze fotbalul ca mijloc de educatie prin sport si sa promoveze miscarea si exercitiile fizice;
  • sa participe la baza noastra sportiva din Parcul Tineretului la jocuri demonstrative;
  • sa promoveze activitatea clubului nostru si sa devina,

    daca doreste, fan Chelsea Bucuresti;

Acest proiect ofera participantilor doua optiuni:

1. Organizarea de jocuri demonstrative in timpul saptamanii. Modelul propus este de a asista la 30 de minute de antrenament efectuat de antrenorii/sportivii nostri, dupa care copiii (atat fete cat si baieti) pot participa timp de alte 30 minute, la sedinta de pregatire activ, fiind cooptati in antrenament. Vor fi organizate si miniconcursuri cu premii ca: cel mai bun portar, cel mai tehnic copil, cine loveste bara, etc. In cazul in care nu dispuneti de o baza sportiva adecvata, clubul nostru pune la dispozitie terenurile noastre din Parcul Tineretului;

2. Aceasta optiune este cea mai interesanta. Puteti veni la baza noastra sportiva din Parcul Tineretului, cu grupa sau cu clasa…impreuna cu educatorii/profesorii dar si cu parintii. Acestui eveniment ii sunt alocate 120 minute. In primele 60 de minute actorii principali sunt copiii. In urmatoarele 60 de minute vor fi parintii si educatorii/profesorii. Va fi amuzant dar mai ales interesant sa-i vedem pe parinti cum se descurca cu mingea printre jaloane si cum vor reusi sa nimereasca poarta.

Contactati responsabilul nostru de proiect – Marian Sultana- tel 0744.611.610 si stabiliti o intalnire si detaliile organizarii unui eveniment.

Bucurati-va de fotbal!

Proiect marca www.chelsea-bucresti.com

Parteneri in organizare: VA ASTEPTAM!