Vineri 10 octombrie 2014 a avut loc etapa a 4-a din divizia D Bucuresteana, in care echipa noastra Chelsea Bucuresti a intalnit pe teren propriu FC Speranta Sabareni. Meciul a inceput remarcabil,  pentru baietii nostri care au reusit sa inscrie destul de repede in minutul 15 prin Moise, urmand ca intr-un decurs de numai 3 minute Oancea M. sa majoreze avantajul printr-un lob peste portarul advers.

In continuare relaxarea echipei si modul de arbitraj execrabil au dus la primirea a doua goluri destul de usor de catre Chelsea Bucuresti, acesta fiind si rezultatul pauzei (2-2).

Tensiunea meciului si-a spus cuvantul in minutul 33, cand la un fault dur asupra unui jucator advers, cele doua echipe au ramas in 10 oameni dupa o incaierare generala.

Repriza a doua a inceput cum nu se putea mai prost pentru echipa noastra, care a ramas in 9 oameni dupa un cumul de cartonase galbene vazute de Oancea M.

In urma unui joc pe contre, ambitia si determinarea baietilor de la Chelsea, au facut diferenta, golul de 3-2 venind in urma unui corner batut scurt care a luat prin surprindere echipa adversa.

Pana la final, Chelsea Bucuresti si-a marit avantajul, in ciuda situatiei din teren, cu 2 jucatori eliminati. Tudor a executat perfect o lovitura libera, mingea oprindu-se in poarta fara reflex din partea portarului advers. Scorul final  a fost de 4-2 , care duce la consolidarea pozitiei de lider in seria a II-a .

 

Echipa : Munteanu (c) , Dode , Serban , Nicolae , Dan , Tudor , Mircea , Greaca ,Moise ,Oancea M. ,Arteni.

Jucatorii care s-au evidentiat : Munteanu Dalin,Tudor Andrei,Moise Ionuț,Arteni Iulian.