IMG_4970In etapa din data de sambata 09.11.2013, grupa 1997 – echipa condusa de prof. Costel Olteanu, a sustinut acasa la Bragadiru meciul cu echipa F.C. JUNIORUL, castigat cu scorul de 1-0 prin  golul marcat de Vlasceanu, printr-un sut din careu in urma unei centrari din lateral a lui Angelescu.

Echipa noastra a inceput jocul in urmatoarea formula:

Munteanu – Cretu, Serban, Nastase, Ionita – Dinu, Tataru, Vlasceanu, Angelescu – Arteni, Dinache.

Au mai jucat: Mirea in poarta, Draganuta, Enache si Mustafa.

Meciul a fost la discretia echipei noastre in prima repriza, care a practicat un fotbal modern cu numeroase faze de poarta, dar imprecizia atacantilor a facut ca scorul sa nu fie mai mare.

In repriza a doua, meciul s-a echilibrat, echipa oaspete opunand o rezistenta mai mare la atacurile echipei noastre. Scorul final reflecta o evolutie buna a echipei noastre,  cu un adversar care a avut in componenta jucatori transferati de la echipa Sportul Studentesc, aceasta participand in campionatul trecut la Juniori republicani.

O evolutie buna a echipei noastre care incet-incet gaseste solutii si arata a echipa cu pretentii care va evolua in campionatul viitor la juniori republicani.

Fortza Chelsea!