In zilele de 13-14 octombrie s-a desfasurat etapa a 4 a a Campionatului Municipiului Bucuresti la Fotbal. Grupele clubului nostru au bifat victorii pe linie cu exceptia grupei 2003.

Grupa 2003 – antrenor Viorel Neacsu, a intalnit pe terenul Tony Dobos, pe piticii de la  “MARIUS LACATUS” in fata carora au pierdut cu 5-2. Au marcat pentru echipa noastra LUPOAIE BOGDAN si GHASEME ARAJ.

Echipa noastra  a inceput foarte

bine meciul reusind sa marcheze  prin Araj, la un atac scoala  dar la faza urmatoare acelasi jucator a marcat in propria poarta restabilind egalitatea. Din nou luam conducerea printr o executie frumoasa a lui Bogdan Lupoaie, in stil brazilian, lob peste portar insa fosta echipa a stelei isi arata valoarea reusind sa egaleze si apoi sa cistige clar cu 5 la 2. A fost totusi un joc frumos al echipei noastre, un joc  care ne da sperante pentru viitor.

Gupa  2004 – antrenor Viorel Neacsu, a intalnit pe acelasi teren echipa celor de la  COSMOS  careia i-a administrat un sec 4-0, rezultat deosebit pentru moralul jucatorilor dar si pentru cel al parintilor. Au marcat pentru echipa noastra:   Antasiuc Adrian (1), Cretu Radu  (1) si Cazanescu Marius (2).

Desi echipa adversa avea in componenta jucatori mai mari si cu  doi ani decat ai nostri, echipa noastra s-a comportat foarte bine si  a reusit  printr-un joc bun sa surclaseze un adversar destul de hotarat sa castige. De remarcat jocul excelent facut de noile “achizitii” ale echipei noastre, portarul Vladut Tepelin  si David Costetchi, un adevarati stalpi al apararii nostre. La sfarsitul jocului cele doua echipe au fost aplaudate de catre toti cei prezenti  pentru jocul oferit.

Grupa 1999-2000, antrenor Tufan Mihai, a intalnit pe  AFC MAY DAY pe terenul SUD ARENA in fata carora s-a impus cu scorul de 4-2.

Au marcat : Dinica Cristian (3) si  Paun Mihai (1).

Un meci cu accente dramatice care a inceput cum nu se poate mai prost pentru echipa noastra care s-a vazut condusa la prima faza, cu largul concurs al centralului care nu a fluierat un ofsaid urias. La faza urmatoare  un sut ce nu anunta nimic deosebit pentru portarul nostru dar care totusi i-a scapat din mana  a facut ca scorul sa fie  2 – 0 pentru adversari.

Dupa pauza, impulsionati si de pe margine, jucatorii nostri s-au trezit si au  facut ce stiu  ei mai bine, sa-si domine adversarul  si  cu patru suturide exceptie au redus la tacere o echipa care se credea invingatoare. De remarcat intreaga echipa pentru felul in care a stiut sa revina de la 2-0  dar mai ales  pe Dinica Cristian, jucator talentat care promite mult si pe care contam pe viitor.

 

Grupa  1997,  antrenor Neacsu Viorel a intalnit pe cei de la  ARSENAL SPORT  pe terenul SUD ARENA in fata carora s-au impus cu scorul de 2-0. Au marcat pentru noi: Mustafa Vasile si Dinache Marian.

Un meci care se poate intitula “veni,vidi,vici…” pentru ca exact asa s-a desfasurat jocul. Echipa noastra si-a studiat adversarul in primele douazeci de minute dupa care a lansat doua atacuri fulgeratoare din care s-au inscris cele doua goluri dar scorul putea fi mai mare daca mingea care a lovit bara la sutul lui Dinache intra in poarta. Felicitari echipei si speram sa obtinem  mai multe victorii in seria 1 a Campionatul Municipiului Bucuresti la Fotbal.