Sambata, 24 martie 2012 s-a dat startul returului in campionatul municipal de fotbal pentru copii. Astfel, doua dintre echipele noastre, grupa 1999 si 1997, au fost programate sa desfasoare prima etapa a returului in aceeasi zi, pe terenul Fratia. Grupa1999, antrenata de dl. Tufan, a invins prin neprezentare a adversarului, 3-0 si ramane lider in seria a 3 a.

Grupa 1997, al carei antrenor este Dan Avraham, a reusit o victorie frumoasa, 6-0 (2-0) in detrimentul formatiei Victoria Branesti. Este de precizat ca formatia noastra a castigat contra branestenilor si in meciul tur din deplasare, scor 3-0. Astfel echipa 1997 se instaleaza in plutonul fruntas al seriei a 2 a , cu 29 de puncte.

Din nefericire, in echipa noastra nu a putut evolua jucatorul Adi Angelescu, care s-a accidentat la antrenamentul din saptamana dinaintea jocului, el fiind nevoit sa absenteze cel putin o luna. Asteptam cu nerabdare revenirea acestui jucator deosebit de important pentru echipa noastra, urandu-i insanatosire grabnica.

In aparare, Chelsea a evoluat intr-o noua formula, in care Melinte prin plecarea sa la o alta echipa, a fost inlocuit cu

Tataru, care a facut un meci superb alaturi de Serban.

Fundasii laterali au fost foarte buni in aceasta partida, ambii avand evolutii deosebite, ne referim la Ionita si Arteni, ultimul debutant cu success pe acest post.

Echipa noastra a reusit golul cel mai important, cel al deschiderii scorului in minutul 10, printr-un sut de exceptie din afara careului cu piciorul stang al lui Videnie.

Remarcam evolutia foarte buna incununata cu doua goluri a lui Bosoi, pe care il asteptam sa confirme in continuare.

Deasemeni portarul Tufan a avut un joc deosebit de bun, el purtand banderola de capitan in cea de a doua repriza.

Au mai marcat: Videnie(2),Dinache(1), Cretu(1), Bosoi(2)

Au jucat: Tufan,Arteni,Serban,Tataru,Ionita,Putinei(Bosoi),Vasile(Danny),Dinica(Cretu),Ion(Zaharia),Dinache,Videnie