Sambata 13 decembrie Chelsea Club Bucuresti a organizat editia 2008 a trofeului Cupa sarbatorilor de Iarna, eveniment la care a participat si….Mos Craciun, venit mai inainte cu cateva zile, special pentru copii clubului nostru.

Ca de obicei acestea a venit cu daruri si cadouri pentru toti copii sectiilor de karate traditional, tir cu arcul si fotbal.

Multumim pe aceasta cale lui Mos Craciun, parintilor,  si sponsorilor clubului nostru: Cerob, Registrul Auto Roman, Nordmann&Rassman Romania, Sato Imobiliare, BBD Strategy Consulting si Quadrant Amroq Beverages precum si Directiei Pentru Sport a Municipiului Bucuresti pentru sprijinul acordat in anul sportiv 2008.

Invitati prezenti la acest eveniment: Sensei dan Stuparu 7 dan-presedintele Federatiei Romane de Karate Traditional, Dl. Cristian Odagiu – director general al Directiei Municipiului Bucuresti pentru Sport, Dl. Viorel Liviu Ciocoiu- director general Nordmann-Rassman Romania, Dl. Liviu Ureche -director general  Sato Imobiliare si Dl. Av. Catalin Dinu – asociat in cadrul firmei Dinu&Dumitrescu.

Moment de sarbatoare pentru tot clubul Chelsea Bucuresti, organizat deja la a treia editie, evenimentul a devenit o traditie si ca de fiecare data au fost premiati si cei mai buni sportivi ai anului 2008. Tot cu acest prilej grupa de performanta a sectiei de karate traditional si sportivii de la sectia de tir cu arcul au sustinut cate o demonstratie la care au asistat sportivii invitati, parintii acestora precum si …Mos Craciun.

In deschiderea evenimentului competitia a aliniat la start copii sectiei de karate traditional care si-au disputat locurile de pe podium la proba kata individual.

Iata castigatorii:

Copii 4, incepatori-centuri albe;

 1. Rosca Ancuta
 2. Ciocoiu Victor
 3. Endo Seirin
 4. Nita Mara

Copii 3, avansati – centuri colorate

 1. Mandru Bogdan
 2. Ellahi Nami
 3. Balteanu Matei
 4. Ureche Vlad

Copii 2, avansati-centuri colorate

 1. Endo Koichi
 2. Iliescu Andrei
 3. Vlad Joseph Marian
 4. Dobrincu Sebastian

Copii 1, incepatori-centuri albe

 1. Solomon Razvan
 2. Ureche Ana Maria
 3. Panait Larisa Elenas
 4. Panzareanu Ciprian

Copii 1, avansati-centuri colorate

 1. Baciu Ilinca
 2. Popescu Ana Maria
 3. Halime Asia
 4. Barbu Clara

KPICASA_ALBUM(chelsea.bucuresti,CupaSarbatorilorDeIarna2008)