In perioada 16-17 decembrie 2006, Chelsea Club Bucuresti a organizat editia 2006 a trofeului Cupa Sarbatorilor de Iarna, eveniment finantat de Directia pentru Sport a Municipiului Bucuresti si sponsorizat de: CEROB, RADACINI MOTOR’S, SATO IMOBILIARE si GVC INTERCONSTRUCT.

La acest eveniment au participat 88 de sportivi si un numeros public avand ca invitati sponsori si personalitati din lumea afacerilor si administratia locala.

Evenimentul a debutat cu un examen de grad la care au participat 48 de sportivi din cadrul clubului nostru continuand cu competitia pentru copii a carui tablou final a avut urmatoarea configuratie:

Copii 4 (2000-2001) – incepatori

 1. Balteanu Matei
 2. Dobrincu Stefan
 3. Criveanu Tudor
 4. Vaida Laura Erika

Copii 3 (1997-1998-1999) – incepatori

 1. Ghincea Theodor
 2. Mandru Gabriel
 3. Ghihanis Cristian
 4. Aelenei Roxana

Copii 3 (1997-1998-1999) – avansati

 1. Carmaciu Mara
 2. Vlad Joseph Marian
 3. Nechita Alexandra
 4. Brita Calin

Copii 2 (1994-1995-1996) – avansati

 1. Tutui Alexandru
 2. Endo Koichi
 3. Grecu Maria
 4. Handra Victor

Tot cu acest prilej au fost premiati cei mai buni sportivi ai anului sportiv 2006, in acest sens fiind alcatuit si un Top 10 – Cei mai buni sportivi ai anului 2006, in baza rezultatelor obtinute la competitiile neoficiale din calendarul clubului precum si a rezultatelor obtinute la Campionatele Nationale si Campionatele Europene.

De departe cel mai prolific sportiv, cu 3 medalii de aur si una de argint obtinute la Campionatele Europene de Karate Traditional Shotokan Fudokan, (Benevento/Italia 27-29 nov. 2006), Iliescu Andrei a ocupat locul 1 in acest top cu un nr de 331 pct, urmat de Nechita Alexandra cu 260 pct si Dobrincu Sebastian 238 pct. Rezultatele complete aici.

Au fost inmanate plachete onorifice si diplome, sponsorilor care au fost aproape de noi in anul 2006 carora le multumim pe aceasta cale.

Am avut totodata ca invitati reprezentanti ai Federatiei Romane Tir cu Arcul, in persoana dnei Adriana Hoppe care a sustinut o demonstratie, clubul nostru intentionand ca la inceputul anului 2007 sa deschida si o sectie de tir cu arcul.

Aceasta demonstratie a fost precedata de o demonstratie de arte martiale a sportivilor din lotul national cat si de tameshiwari a instructorilor din clubul nostru.

A venit si Mos Craciun. A venit cu daruri pentru toti copiii prezenti la acest eveniment si toti au fost felicitati pentru ceea ce au realizat in acest an. Prilej de bucurie si mare haz pentru cei mici care nu s-au lasat pana nu au facut toti cate o fotografie in bratele mosului. Toate fotografiile aici.

Tot cu acest prilej clubul nostru a incercat sa aduca un zambet si putina bucurie pe chipul copiilor din cadrul Adapostului pentru Copii din str. Secuilor. Sector 4, unde ne-am deplasat cu o parte din sportivii si parintii acestora. Au fost facute donatii constand in dulciuri, fructe, jucarii si haine in valoare de 30 mil lei. Multumim pe aceasta cale tuturor parintilor care au avut bunavointa de a participa la acest eveniment.

Anul 2006 a fost fara indoiala un an mai bun ca cel precedent cu rezultate si realizari mai bune. Clubul nostru este preocupat de educatie, iar rezultatele sportive vin ca urmare a muncii si a abnegatiei sportivilor nostri dupa multa, foarte multa munca. Multumesc pe aceasta cale tuturor, sportivi, parinti, sponsori si colaboratori ai clubului si va transmit tuturor un sincer La Multi Ani si Craciun Fericit.

KPICASA_ALBUM(chelsea.bucuresti,20061216CupaSarbatorilordeIarna)