In perioada 26-29.octombrie 2006 a avut loc la Oradea cea de a VIII a editie a trofeului CUPA UAMT si Finalele Campionatului National de Karate Traditional Shotokan Fudokan – Copii.

Au participat peste 250 de sportivi de la 21 de cluburi, trofeul fiind cucerit in acest an de Kodo Galati condus de Gabriela Ionete Ciubucciu. Clubul Sportiv UAMT – AGORA Oradea, a pierdut locul 1 la numai 20 de puncte.

De la clubul nostru au participat sportivii: Nechita Alexandra, Carmaciu Mara, Carmaciu Iustina, Iliescu Andrei, Dobrincu Sebastian, Vlad Joseph Marian si Tutui Alexandru, care au reusit rezultate frumoase fiind selectionati si in lotul national care va participa in perioada 23-29 nov 2006 la Campionatele Europene de Karate Traditional Shotokan Fudokan de la Benevento – Italia.

Vlad Joseph Marian:

  • Locul 1 kata individual
  • Locul 1 kata echipe

Iliescu Andrei:

Dobrincu Sebastian:

  • Locul 2 kata individual
  • Locul 1 kata echipe
  • Locul 2 enbu masculin

Carmaciu Mara:

  • Locul 2 kata individual
  • Locul 1 kata echipe

Carmaciu Iustina:

  • Locul 1 kata echipe

Nechita Alexandra:

  • Locul 2 enbu mixt
  • Locul 1 kata echipe

Tutui Alexandru:

Tot in aceasta perioada a avut loc un stagiu tehnic condus de Sensei Dan Stuparu 7 dan – presedintele FRKT si care s-a incheiat cu examenul de grad pe care l-au promovat si doi dintre sportivii nostri, Ivanovici Rodica si Paraschiv Daniel – centura maron 1 kyu.perfect replica watch

KPICASA_ALBUM(chelsea.bucuresti,20061029CupaUAMTOradea)